Ubezpieczenie i sporty ekstremalne

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne…  z rozszerzeniem o sporty ekstremalne?

Coraz częściej wolimy spędzać urlop aktywnie i na sportowo. Niektórzy jednak potrzebują większego uderzenia adrenaliny i wybierają sporty ekstremalne. Specjalnie dla miłośników mocnych wrażeń mamy ubezpieczenie WARTA TRAVEL PLUS z rozszerzeniem o sporty ekstremalne. Zamieszczamy dwa zagraniczne przykłady skorzystania z pomocy gwarantowanej przez Wartę.

 

Przypominamy,  że umowa zawarta z rozszerzeniem o ryzyko uprawiania sportów ekstremalnych powoduje automatyczne objęcie ochroną ubezpieczeniową również ryzyka amatorskiego uprawiania sportów oraz wyczynowego uprawiania sportów bez konieczności opłacania dodatkowej składki.

 

Czarnogóra (Strefa 1 wg OWU WARTA TRAVEL plus) Polisa z rozszerzeniem o Sporty ekstremalne

Wypadek podczas wspinaczki górskiej 31-latka w Czarnogórze – złamanie kości ramiennej prawej. Zgłoszenia do COK dokonał opiekun grupy, przekazał informację,  że po udzieleniu pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia, Ubezpieczony został przetransportowany do szpitala.

COK kontaktuje się ze szpitalem – potwierdza złamanie kości ramiennej prawej, które zostało tymczasowo zabezpieczone unieruchomieniem i kwalifikuje się do operacji.

Ustalono z lekarzem prowadzącym, że zabieg może być wykonany po przetransportowaniu Ubezpieczonego w eskorcie cywilnej do Polski.  COK organizuje transport Ubezpieczonego do szpitala w Polsce – transport na lotnisko w Podgoricach, przelot Ubezpieczonego z eskortą samolotem rejsowym na zabieg w szpitalu w Chorzowie.

Polisa z rozszerzeniem o sporty ekstremalne.

Świadczenia: pierwsza pomoc na miejscu zdarzenia, transport do szpitala, hospitalizacja, transport do Polski.

Koszty: 143,77 EUR – 3 dniowa hospitalizacja, 45 EUR – transport ze szpitala na lotnisko, 6.441,76 PLN – bilety lotnicze do Polski

Łącznie 6.630 EUR tj. około 27 750 PLN

Koszt polisy WARTY za 7 dniowy wyjazd dla 1 osoby z rozszerzeniem o sporty ekstremalne to 265 zł. w najszerszym pakiecie PREMIUM

 

Wyspy Kanaryjskie (Strefa 1 wg OWU WARTA TRAVEL plus) Polisa z rozszerzeniem o Sporty ekstremalne

Wypadek 53-latka na Wyspach Kanaryjskich. Podczas uprawiania kitesurfingu doznał urazu nogi – złamanie kości strzałkowej prawej. Przeprowadzono badania diagnostyczne i unieruchomiono kończynę, zalecono kurację przeciwzakrzepową.

Polisa z rozszerzeniem o sporty ekstremalne.

Świadczenie: pomoc ambulatoryjna i leki

Koszty: 510 EUR za wizytę lekarską i 83,19 EUR leki

Łącznie: 593,19 EUR tj. około 2 485 PLN

Koszt polisy WARTY za 7 dniowy wyjazd dla 1osoby z rozszerzeniem o sporty ekstremalne to 127 zł. w optymalnym pakiecie KOMFORT

 


TWÓJ KOD: krad00411000
1. Zapisz swój kod promocyjny
2. Wejdź na stronę  WARTADIRECT.pl
3. Wybierz ubezpieczenie, uzupełnij dane, wpisz Twój kod promocyjny.