Jakie assistance do kosztów leczenia?

Wybierając polisę turystyczną na wyjazd warto zwrócić uwagę na zakres pomocy gwarantowanej w ramach assistance i wybrać optymalny dla siebie wariant. Tym bardziej, że szerszy zakres nie oznacza istotnego wzrostu wydatków.

Podstawowy zakres assistance dołączanego do polis turystycznych zwykle ogranicza się do pomocy osobie poszkodowanej w wypadku lub chorej. Na przykład w Warcie wariant Assistance Standard obejmuje doraźną pomoc medyczną, transport ubezpieczonego, przekazanie wiadomości, wcześniejszy powrót ubezpieczonego, pomoc prawną, odzyskanie i ponowne skierowanie bagażu, pomoc w odzyskaniu skradzionych dokumentów oraz ratownictwo.

– Jeśli ktoś jedzie z całą rodziną czy tylko z dziećmi i kupuje ubezpieczenie w Warcie, powinien wybrać assistance w wersji Super.  Zapewnia on pomoc w aż 17 różnych przypadkach, a nie w ośmiu jak wariant Standardowy. Równocześnie szerszy zakres ochrony nie powoduje istotnego wzrostu kosztów ubezpieczenia – mówi Vita Jarosz, z wydziału assistance Warty.

Dobrze to widać z uproszczonego porównania kosztów i zakresu polisy Warta Travel z różnymi wariantami assistance. Polisa dla hipotetycznego klienta z Assistance Standard to koszt 22 zł za 7 dniowy wyjazd, a z Assistance Super – tylko 3 zł więcej, czyli 25 zł. Co zyskujemy za te 3 zł?

– Przede wszystkim pewność, że jeśli coś się nam stanie w czasie wyjazdu to dzieci czy inni członkowie rodziny nie pozostaną bez opieki. Warta zorganizuje i pokryje koszty wcześniejszego powrotu osób bliskich do kraju, jeśli np. głowa rodziny trafi do szpitala. W takiej sytuacji może też przydać się usługa kierowcy zastępczego. W przypadku gdy przykładowa głowa rodziny jest jedynym kierującym, to żona z dziećmi może zostać odwieziona do Polski samochodem przez kierowcę, a my zapewnimy bezpieczny powrót poszkodowanemu do Polski transportem medycznym – wylicza Vita Jarosz.

Wariant Super powinny też wybierać ci, którzy są jedynymi opiekunami dziecka czy dzieci w czasie wyjazdu. Gdyby coś stało się takiej osobie, trafiłaby do szpitala lub trzeba było ją przewieźć transportem medycznym do Polski, to Warta zorganizuje i pokryje koszty opieki nad nieletnim dzieckiem.

– W takich sytuacjach w praktyce najczęściej jest to ktoś z rodziny czy dobrych znajomych, więc osoba którą dzieci znają i z którą będą czuły się bezpiecznie. Jeśli takiej osoby bliskiej nie ma, to oczywiście organizujemy profesjonalną opiekę – mówi Vita Jarosz.

Jeśli to dziecko trafiłoby do szpitala, to na koszt Warty opiekun może przenocować w szpitalu lub pobliskim hotelu, żeby  być w pobliżu swojego dziecka , co jest bardzo istotne  przy hospitalizacji nieletnich.

 


TWÓJ KOD: krad00411000
1. Zapisz swój kod promocyjny
2. Wejdź na stronę  WARTADIRECT.pl
3. Wybierz ubezpieczenie, uzupełnij dane, wpisz Twój kod promocyjny.